WydarzeniaWięcej

O SPA

Twój relaks jest tak blisko. Nie potrzebujesz wyjeżdżać ze swojego miasta żeby poczuć magiczne działanie zabiegów SPA.  

 

W naszym spa doświadczysz dobrodziejstw:
 

Sauny fińskiej

pomieszczenie w którym panują wysokie temperatury sięgające nawet 100°C. Dzięki niskiej wilgotności powietrza nie jest to odczuwalne.  

Dzięki niskiej wilgotności powietrza nie jest to odczuwalne. Pobyt w saunie ma własności poprawiające krążenie i wspomaga walkę z celulitisem. Po pobycie w saunie bierze się zwykle kąpiel w chłodnej wodzie. W tym celu zainstalowaliśmy w naszym SPA prysznice wrażeń. 

Pobyt w saunie jest doskonałym wsparciem w procesie odchudzania, a połączony z ćwieczeniami fizycznymi w naszym obiekcie przynosi doskonały przyspieczony rezultat.

 

Wskazania / według definicji w Wikipedia/

 

 • Przewlekłe choroby takie jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
 • Obturacyjne choroby płuc: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc[2].
 • Choroby kardiologiczne: nadciśnienie w I i II stadium (nieustalone), niedrożność tętnic obwodowych (I i II stopień wg Fontaine), dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca (nie wcześniej jak 6 miesięcy po incydencie).
 • Ogólne wskazania: dla poprawy wydolności (podnosi wydolność w sportach wytrzymałościowych) i ogólnego stanu zdrowia, jako środek hartujący przy obniżonej odporności.
 • Anoreksja.
 • Bóle reumatyczne, ale nie neuropatyczne.

 

Przeciwwskazania / według definicji w Wikipedia/

 

 • Reumatoidalne: w ostrym stanie reumatycznym.
 • Pulmonologiczne – infekcje: przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny.
 • Kardiologiczne: niewydolność serca, krążenia i wieńcowa ze stenokardią spoczynkową, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego oraz inne choroby serca i nadciśnienie (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem).
 • Inne: ciąża, ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), choroby weneryczne, padaczka, jaskra, stulejka, impotencja, daltonizm i inne (wskazana jest konsultacja z lekarzem). Korzystanie z sauny nie jest jednak przeciwwskazane u większości osób z chorobą niedokrwienną serca.
 • Nadużywanie alkoholu, kokainy, kac.
 • Ortopedyczne: osoby posiadające implanty np. endoproteza stawu biodrowego.

 

Łaźni parowej

Łaźnia parowa zwana inaczej łaźnią rzymską, wykonana jest w ceramice odpornej na wilgoć. W łaźni parowej generatory pary, dostarczają niezbędnej naszemu organizmowi wody w postaci lotnej.
W saunie parowej panuje bardzo duża wilgotność, a temperatura jest niższa niż w saunie fińskiej od 45-50°C.

 Łaźnia parowa wpływa doskonale na ciało i umysł. Ciepło oraz wysoka wilgotność sprawiają, że obniża się napięcie mięśni, a organizm się dotlenia. Para doskonale wpływa na skórę działając nawilżająco i  wygładzająco.

Kąpiel w łaźni parowej może trwać zdecydowanie dłużej niż w saunie fińskiej – nawet do godziny czasu w jednym seansie.

Dodatkowo w saunie parowej pobyt uprzyjemniają dodane do pary olejki eteryczne, działające relaksująco.

Łaźnia wywołuje proces pocenia, co oczyszcza nasz organizm z toksyn, a dzielenie pobytu w łaźni na przerwy w celu schłodzenia pod prysznicami wrażeń dodatkowo hartuje nasze ciało. 

Sauna parowa polecana jest osobom, które mają problemy z zatokami. Nawilżone, ciepłe powietrze korzystnie wpływa jako terapia na tego typu schorzenia. Co ważne, z sauny parowej korzystać mogą także osoby, które cierpią na chorobę niedokrwienną serca.

 

Z dobrodziejstw sauny i łaźni warto korzystać co najmniej raz w tygodniu dla zachowania dobrego zdrowia oraz samopoczucia.

 


Prysznicy wrażeń

Natrysk ze zmiennym natężeniem, rodzajem i temperaturą strumieni wody. Woda pod ciśnieniem jest kierowana z różnych kierunków. Całość uzupełniona jest efektami świetlnymi. Doskonały sposób na schłodzenie się po zażywaniu kąpieli w saunie lub łaźni.
Programy zmieniają się automatycznie. 


 

Jacuzzi

Nazwa wanny wywodzi się od nazwiska Jacuzzi, rodziny, która wyemigrowała z Włoch do USA. W 1968 roku Roy Jacuzzi wynalazł i opatentował urządzenie. Pierwsze jacuzzi zostało wyprodukowane w 1970 roku.
W profilaktyce SPA zażywanie kąpieli wodnej z bąbelkami jest jednym z podstawowych sposobów na relaks. 

Nasza wanna jest usytuaowana w centrum strefy SPA udekorowana ciekawym deseniem oraz nastrojowym oświetleniem sprzyjającym miłej atmosferze relaksu. 

Jacuzzi pozwala wyłączyć stres po całodziennej pracy lub pozwolić mięśniom odpocząć po intensywnych ćwiczeniach fizycznych na fitness lub siłowni.

 

 

Słonecznej łączki

czyli alternatywy dla solariumOpalanie w solarium ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednym z argumentów przeciw opalaniu w solarium jest skłonność do klaustrofobii. Słoneczna łączka dostarcza naszemu organizmowi cennej witaminy D3 dodatkowo nie narażając nas na konieczność przebywania w ciasnym pomieszczeniu. 

Słoneczna łączka umożliwia rewitalizację i zdrowe opalanie, w warunkach bezpiecznych i kontrolowanych. Inspiracją dla urządzenia jest plaża – słoneczna łączka tym różni się od klasycznych solariów, że prócz promieni UVA/UVB emituje również promienie podczerwone i całe spektrum naturalnego światła słonecznego a dodatkowo pozwala nam położyć się na podgrzewanym ceramicznym leżaku.
 
Emitowane przez urządzenie promienie są w stanie nie tylko zapewnić ładniejszy odcień skóry, mają również działanie relaksujące, odprężające. 

Jest to doskonała propozycja na długie jesienno-zimowe wieczory kiedy nasz organizm potrzebuje słońca do lepszego funkcjonowania,a brak słońca wpływa depresyjnie na nasz mózg.
Dla wielu osób doskonałym sposobem na odreagowanie jest wybranie się do SPA.

 

JACUZZI nieczynne z powodu prowadzenia działań na poprawę jakości wody
 

Hotel OLIMP Business & SPA

ul. I Brygady Pancernej WP 82

84-200 Wejherowo

tel. 058 677 04 04, tel. kom. 506 748 644

e-mail: recepcja@olimphotel.pl

Program Regionalny Narodowa Strategia SpójnościPomorskie w UniiUnia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego