WydarzeniaWięcej

Odżywki i suplementy

Odpowiedni sposób odżywiania jest jednym z najważniejszych czynników wspomagających trening sportowy i zdrowotny.


Dobra dieta to taka która dostarczy dużo węglowodanów aby mieć siły do ćwiczeń oraz dostatecznie dużo białka aby można było rozbudowywać masę mięśniową.

Ilość posiłków powinna wahać się pomiędzy 5 a sześć dziennie. Najbardziej kaloryczne powinno być śniadanie najmniej kolacja. Każdy posiłek powinien być odpowiednio zbilansowany. W zależności od budowy ciała , przemiany materii , pory dnia oraz celu jaki się chce osiągnąć powinno się stosować różne proporcje białka węglowodanów i tłuszczy.

Nie wszystko można uzyskać z posiłków dlatego należy uzupełniać niedobory suplementami. Odżywki sprzedawane w naszym sklepie są najwyższej jakości i są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Znajdziesz tu odżywki i suplementy wspomagające przyrost masy mięśniowej, wzrost siły, odchudzanie, regneratory stawów i mięśni.

Węglowodanowo – białkowe

Mogą być środkiem ułatwiającym pokrycie dziennego zapotrzebowania na węglowodany i białko w sytuacji gdy pożywienie zawiera go zbyt mało. Najczęściej są skomponowane tak, aby były w stanie zastąpić pełen posiłek.

Bulki

Mają one zastosowanie w początkowym okresie budowania jakościowej formy umięśnienia, gdyż będąc jednocześnie wysokokalorycznymi dostarczają średniej ilości węglowodanów oraz dużej ilości wartościowych białek. 

Carbo

Odżywki tego typu są pomocne w opóźnianiu rozwoju zmęczenia, zapobiegają wczesnemu wyczerpaniu ustrojowych zapasów węglowodanów, co mogłoby zainicjować proces zmęczenia. Polecane szczególnie dla osób budujących masę mięśniową i wybiórczo dla innych celów dietetycznych. Zalecana spora ostrożność w przyjmowaniu porą wieczorną.

Odżywki białkowe

Ta grupa produktów ma zdecydowanie najszersze zastosowanie. Białko jest głównym składnikiem potrzebnym do wzrostu , rozwoju i regeneracji wszystkich tkanek. W organizmie reguluje metabolizm i jest pomocnym źródłem energii.

Glutamina

Glutamina wpływa korzystnie na poprawę regeneracji tkanek uszkodzonych w trakcie wysiłku fizycznego, przyczyniając się do ich szybkiej naprawy i nadbudowy. Ponadto, glutamina poprawia wykorzystanie protein i  ma wpływ na procesy odbudowy glikogenu, czyli cukru zmagazynowanego w mięśniach, który stanowi główne źródło energii podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

BCAA

Aminokwasy rozgałęzione, znane również jako BCAA (od angielskiego Branched Chain Amino Acids) są jednym z najpopularniejszych suplementów stosowanych przez sportowców na całym świecie. BCAA to grupa trzech aminokwasów, które nie mogą być wytwarzane w organizmie człowieka, a pełnią bardzo ważne biologicznie funkcje. Są to leucyna, izoleucyna i walina. Aminokwasy rozgałęzione pełnią wiele ważnych ról, które sprawiają, że są one niezwykle ważne dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Kreatyna

Preparaty kreatynowe są uważane za najlepsze legalne środki anaboliczne stosowane przez osoby uprawiające sporty siłowe, gdyż dają bardzo duże przyrosty beztłuszczowej masy mięśniowej w relatywnie krótkim czasie. Ze względu na udział kreatyny w metabolizmie wysiłku fizycznego, preparaty te również wydatnie poprawiają siłę i wytrzymałość sportowców. Z powodu tych właściwości są powszechnie i wielokrotnie stosowane przez sportowców wyczynowych i amatorskich. 

Termogeniki

Termogeniki to najlepsze środki odchudzające pomagające dosłownie każdemu. Wysiłek fizyczny w połączeniu ze spalaczami tłuszczu to nic innego jak zwiększona termogeneza. Dzięki temu odchudzanie staje się niesamowicie proste! Inne dodatki odchudzające takie jak CLA, kofeina, zielona herbata czy l-tyrozyna dodatkowo wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej. 

Hotel OLIMP Business & SPA

ul. I Brygady Pancernej WP 82

84-200 Wejherowo

tel. 058 677 04 04, tel. kom. 506 748 644

e-mail: recepcja@olimphotel.pl

Program Regionalny Narodowa Strategia SpójnościPomorskie w UniiUnia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego