WydarzeniaWięcej

Solarium WARTO WIEDZIEĆ

Jakość solarium, do którego chodzimy ma znaczenie dla naszego bezpieczeństwa!

Nie wystarczy po prostu położyć się na jakimkolwiek łóżku opalającym. Producent łóżek Ergoline prowadzi regularne badania wpływu opalania na nasze zdrowie.  W swoich łóźkach stosują najnowsze rozwiązania, podnoszące bezpieczeństwo klientów. W naszym SPA znajdą Państwo model łóżka firmy Ergoline. Poniżej zamieszczamy kilka ważnych informacji pochodzących prosto ze strony producenta naszego łóżka 
/ergoline.pl/


Czy opalanie wstępne przed urlopem ma sens?

"Opalanie wstępne przed urlopem ma sens! Musimy przygotować skórę na mocne słońce w czasie urlopu i dać jej czas na wytworzenie naturalnej ochrony potrzebnej już w trakcie urlopu. Najskuteczniej udaje się to na nowoczesnych łóżkach opalających ze światłem zbliżonym do naturalnego słońca." 
 

W makijażu na łóżko opalające?

Kategorycznie -nie! Makijaż zamyka pory w skórze twarzy. Promienie UV pochodzące z łóżka opalającego otwierają pory, wskutek czego oprócz światła do skóry wnikają także wywołujące alergie składniki makijażu.

 

Prysznic po solarium?

Pogląd, że odświeżający prysznic po solarium zmywa i ściera opaleniznę, jest fałszywy. Opalenizna powstaje w skórze, a nie na skórze. Pielęgnowanie skóry przy użyciu prysznica i kremu nawilżającego tylko spowoduje, że opalenizna nabierze wyrazu . 


Lekarstwa i solarium jednocześnie? 

O niektórych lekarstwach wiadomo, że zwiększają wrażliwość skóry. Prawdopodobieństwo takie jest szczególnie duże w przypadku antybiotyków, sulfonamidów, leków psychotropowych, środków uspakajających, leków przeciwcukrzycowych i moczopędnych. Także środki do opalania zawierające psolareny lub kumarynę zwiększają stopień wrażliwości skóry. W razie wątpliwości należy najpierw skonsultować się z lekarzem, aby potem bez ryzyka delektować się kąpielą słoneczną. 

Osteoporoza.

Coraz więcej starszych osób cierpi na zrzeszotowienie kości: ich kości stają się coraz bardziej porowate i łatwo się łamią. Na przykład: konsekwencją złamania kości udowej u starszej osoby może być trwałe ograniczenie sprawności do tego stopnia, że niezbędna jest jej stała opieka.
Rozwój osteoporozy jest następstwem niedoboru wapnia w organizmie. Wapń odkłada się w kościach do ok. 30-go roku życia i wzmacnia je tym samym. Potrzebny jest on nie tylko w układzie kostnym. Jeżeli nie ma wystarczająco dużo wapnia w pożywieniu, wówczas organizm „kradnie” go przez lata z kości. I tak powstaje osteoporoza.

Jak można zapobiec rzeszotowieniu kości? Należy spożywać produkty bogate w wapń oraz regularnie zażywać kąpieli słonecznych. Aby organizm mógł przyswoić wapń, niezbędna jest witamina D. W pożywieniu jest jej niewiele. Natura wymyśliła zatem inny sposób jej pozyskiwania: witamina D jest jedyną witaminą, którą organizm może samodzielnie produkować, a wymaga do tego jedynie słońca.

Gdy promienie UV-B docierają do skóry, cholesterol zawarty w skórze jest "zamieniany" w prowitaminę D. W ciągu 24 godzin prowitamina D ulega przekształceniu pod wpływem temperatury ciała w witaminę D.

Niestety, od października do marca światło słonecznie w naszej strefie klimatycznej prawie w ogóle nie zawiera promieni UV-B. W większości zostają one zatrzymane przez atmosferę. Dlatego też w tym okresie zostaje przerwana produkcja witaminy D, co stwierdził dr Albrecht Falkenbach z sanatorium w Gasteiner Heilstollen. W efekcie, nawet jeżeli będziemy spożywać potrawy bogate w wapń, organizm nie będzie w stanie go przyswoić.

I tu pomocne okazują się urządzenia do opalania wytwarzające promieniowanie UV-B. Promienie te występują w tak niewielkich ilościach, że przy prawidłowym zastosowaniu nie powodują poparzeń słonecznych. Wystarczają jednak do produkcji witaminy D w organizmie - również zimą. Zatem jednocześnie możesz atrakcyjnie się opalić i wzmocnić kości.

Hotel OLIMP Business & SPA

ul. I Brygady Pancernej WP 82

84-200 Wejherowo

tel. 058 677 04 04, tel. kom. 506 748 644

e-mail: recepcja@olimphotel.pl

Program Regionalny Narodowa Strategia SpójnościPomorskie w UniiUnia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego